Zadowolenie z pracy zawodowego , oceniana jest w kontekście osiągnięć w miejscu pracy.


Młodsi ludzie, są przekonani, że po ukończeniu studiów robota jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Owszem zatrudnienie czeka, ale dla doświadczonych w w danej specjalizacji lub dla młodych za niską płacę. Lata, kiedy dochodzenie do umiejętności było pewność otrzymania dobrze wynagrodzenia, skończyły się, pracodawcy nie jest już spragniony pracowników dobrze wykształconych , ale posiadających cechami charakteru,   które przyczyni się do przysparzania firmie dochodów .Kreatywność , przebojowość to walory zauważane przez pracodawców , praca dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres osób czeka . Oczekiwania społeczeństwa, co do wysokości wynagrodzenia za wykonane zadania rośnie , ludzie chcą więcej zarabiać , bo ich ambicje są wyższe , chcą więcej mieć i zagwarantować swojej rodzinie godne warunki życia . 

Satysfakcja z pracy jest ważne , odczuwanie uznania przez przełożonych także, zgranie tych przesłanek z satysfakcjonującym pensją uważane jest za sukces zawodowy . Emigracja w poszukiwaniu pracy jest nadal postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Zajęcie, które pozwala zabezpieczyć dla siebie i bliskich mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest dostępne tylko dla nielicznych. 

bästa dejtingsidorna datingsida.xyz

Stanowiska takie jak menadżer, pozwalają uzyskania wysokie pieniędzy, ale obowiązki takie wiąże się z nienormowanym czasem pracy , życiem w stresie i przymusem sprostania z nowymi wyzwaniami. Traktowanie obowiązków zawodowych, jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale także dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony pracownik ,  który jest mniej wydajny , ciągle wyczerpany i zdenerwowany.