Organizując ślub trzeba liczyć się z kosztami


Całościowe przygotowania uroczystości ślubnej i weselnej to niemało pracy. Należy ją rozpocząć nawet na rok przed tym niezapomnianym dniem. Jeżeli zaczniemy je dużopóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć ze wszystkim, jest bardzo spore. Żeby jednak idealnie przygotować wszystko, co jest związane z tym wspaniałym, trzeba liczyć się z wydaniem sporej ilości pieniędzy. Co będzie kosztować najwięcej?

Wynajęcie sali weselnej.

To bez wątpienia jeden z największych kosztów. Musimy się z tym liczyć i zdecydować się na drogą salę, w której będziemy się bawić, lub wybrać tańszą, nie w każdym przypadku najlepszą.

Menu weselne.

Koszty jedzenia weselnego rzecz jasna zależą od od bawiących się na weselu gości. Im większa liczba naszych gości, tym wyższy koszt. Przy ustalaniu menu, koniecznie powinno się niestety sprawdzić, czy oczekiwana suma za jedzenie dla jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania. Często za wybrane dania z menu, desery i ciasto, czy produkty alkoholowe, należy dopłacić dodatkowo.

Fotograf ślubny.

Fotograf i fachowiec, to wydawać by się mogło bardzo niewielkie koszty. Nic bardziej mylnego. Sam dobry fotograf ślubny.

to wydatki, które przekraczają tysiąc sto złotych, często osiągają dwa tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu weselnego często jest odrobinę niższy, jednak często również jest to suma rzędu tysiąca złotych.

Udekorowanie sali dla gości i samochodu ślubnego.

To także pozornie małe koszty. Z zaskoczeniem możemy jednak odkryć, że za te drobiazgi musimy zapłacić naprawdę sporo. Rozważając udekorowanie sali weselnej i samochodu, dopytajmy w firmach, które je dla nas wykonają, jak duże będą wydatki z tym związane.

Ślub i wesele to niesamowite koszty.

Wesele to niesamowite koszty które potrafią przerazić. Trzeba mieć tego świadomość. Rzecz jasna, w niektórych sytuacjach uda się nieco oszczędzić, jeżeli jednak chcemy, by uroczystość ślubną i nasze wesele zorganizować idealnie, bez wydania kilku tysięcy złotych nie ma takiej możliwości.