Niczym się zmotywować do akcje z nadwagą


Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz nastrój pogarsza się. Ogarnia nas dół, otępienie i niechęć do wszelkich aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań z przyjaciółmi. 

Dopada nas obawa przed tym jak osądzą nas inni. Musimy więc odchudzić się. Fundamentalnym działaniem kierującym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to na przykład kolejna sukienka, nowe kolczyki, wycieczka w wymarzone miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze dobre zdrowie, komplement przyjaciół czy podziw w oczach nieznanych osób. W jaki sposób zatem zmotywować się do walki z otyłością?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo przypominaj sobie, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Cel Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak dużą chęć zrzucenia nadwagi?

2. Pozwól sobie na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia powodzenia nigdy nie jest prosta. 

3. Wyobrażaj sobie swoje życie gdy odniesiesz idealną wagę. To pozwoli Tobie wytrwać w decyzji.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za małe sukcesy. Tylko nie węglowodanami. Kup sobie bilet n wystawę, wizyta u kosmetyczki, krawat .

5. Poszukaj znajomego, z którym będziesz ścigać się. Waszym marzeniem będzie, kto pierwszy schudnie dziesięć kilogramów. Konkurowanie zazwyczaj pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę jeszcze raz.