Które zwierzątko wybrać dla malucha?

Wiele pociech w określonym wieku zaczyna marzyć o posiadaniu swojego zwierzątka. Rodzice czasami decydują się, żeby spełnić tę prośbę, wiedząc, że dziecko w towarzystwie zwierzaka rozwija się lepiej. Jeżeli rozważasz pojawienie się w domu nowego domownika, dobrze przemyśl, który pupil będzie najlepszy.

Najpopularniejszym zwierzakiem domowym jest bez wątpienia pies. Dzieci uwielbiają psy, bo są bardzo skore do zabawy i można je tresować. Nie ma jednak wątpliwości, że wymagają też sporo czasu ze strony swojego pana. Najlepsze są dla osób, które cenią sobie sportowy styl życia. Przed podjęciem decyzji o zakupie psa powinno się także szczegółowo przemyśleć wybór najlepszej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania lepiej jest wybrać niedużego pieska.

Ciekawą alternatywą dla pieska jest bez wątpienia kot. Również można go przytulać i uczynić z niego domowego pieszczocha. Koty jednak bywają mniej skore do tresury. Może się okazać, że zamiast bawić się z maluchem będą chciały chodzić własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego mieszkańca, zwykle decydują się na pomysł kupienia rybek. Niestety, te zwierzątka nie są za bardzo atrakcyjne dla maluchów. Stanowią raczej element wystroju mieszkania niż rodzinnego przyjaciela.

Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu pomyśl także o zwierzakach mieszkających w klatkach. Maleńki chomik, żywiołowy królik czy puszysta świnka morska również mogą przynieść domownikom wiele uśmiechu. Są także łatwiejsze do hodowania niż kot czy pies. Nawet małe dziecko chętnie się nimi zaopiekuje.