Jak zorganizować wycieczkę do Stanów?


Polacy {współcześnie|obecnie podróżują o wiele intensywniej niż dziesiątki lat temu, gdy samo uzyskanie paszportu było skomplikowane. W obecnych realiach sytuacja ekonomiczna w państwie jest stabilna, dlatego mieszkańców stać na wakacje zagranicą. Ogromnym marzeniem części z nich jest wyprawa do USA, kraju, który jest znany z popularnych serialów oraz filmów. Jeśli planujesz odwiedzić to miejsce, zacznij przygotowania już dziś.

Mieszkańcy Polski jeśli chcą zobaczyć Stany muszą mieć ważną wizę. Na jej uzyskanie należy przeznaczyć parę miesięcy, bowiem nie jest wydawana z marszu. Na początku trzeba umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to dopuszczalne w Krakowie oraz w Warszawie. W konkretnym terminie należy udać się do urzędu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, należy zabrać także ważny paszport. W trakcie rozmowy z konsulem będziemy poproszeni o dostarczenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeśli nasza kondycja materialna jest optymalna, a także nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez problemu. Dopiero posiadając ten dokument warto nabywać bilet.

neujahrswünsche lustig

Lot transatlantycki zajmuje paręnaście godzin, jest również znacznie kosztowniejszy od przeprawy na terenie kontynentu. Dlatego szukanie interesującej opcji podróży należy rozpocząć kilka miesięcy przed urlopem. Należy prześwietlić pełno witryn, gdyż na poszczególnej z nich oferty mogą być skrajnie inne. Przeważnie najprzystępniejsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Możemy pierw tam się wybrać, a potem spróbować lotów krajowych, one są bardzo tanie. Nie zapomnijmy także, żeby prawidłowo spakować własny bagaż. Gdyż na teren USA nie możemy wwozić żywności a także napojów będących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego typu można wykonać na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można zabierać prowiantu, gdyż UE ma identyczne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest bardzo tanie, lecz nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wydzierżawienie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, możemy zrobić to wcześniej, przez internet. Działają specjalne portale online, które służą pośrednictwem.