Jak urządzić przyjęcie dla dziecka?


Urodziny to istotne przeżycie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby był to moment wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, ale jeśli malec jest fanem jednej kreskówki czy filmu można zdecydować się na ten ruch i poprosić gości, aby na imprezie pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestawać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Również zabawy powinny odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, trafionym pomysłem może okazać się także zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, trzeba zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze postawić także na słodkie przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy odbywać się będą różne zabawy ruchowe warto podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.