Jak udekorować przestrzeń nad piwnicą


Zagospodarowanie własnego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim zaczniemy urządzanie prawdopodobnie nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czeka na nas dylematów. Przestrzeń w własnym m wymaga solidnego rozplanowania. Nie ominie cię lustrowanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych czasopism.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora również na mniej istotne składniki wystroju mieszkania. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio ją zaplanować, ponieważ większość z mieszkańców będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej na pozór bezużytecznej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Aby wcielić w życie ten plan, niezbędne są familijne zdjęcia. Dobrze wywołać je w rozmaitych wymiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby eksponować rodzinne zdjęcia.

Dobrym sposobem na udekorowanie ściany na klatce schodowej może być naklejenie odpowiedniej fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie powiększy się. Ciekawy wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jakby z twoich schodów można było wyjść na włoską dróżkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeśli wolisz mniej rzucające się w oczy sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

nice birthday wishes