Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla dziecka?


Urodziny to ważne przeżycie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby był to moment niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest fanem jednej bajki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, by na zabawie pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie trzeba poprzestawać wyłącznie na strojach, ale zdecydować się także na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Również gry muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

nachträgliche geburtstagswünsche

Dekoracje i poczęstunek

Ważną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, konfetti, dobrym rozwiązaniem może być także zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien ograniczać się wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (na przykład niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz również wyglądają bardzo ładnie). Warto zapewnić także na słodkie przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie imprezy organizowane będą różne zabawy ruchowe dobrze przygotować również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.