Domowe metody na walkę z katarem


Człowiek żyjący wśród ludzi, cały czas wystawiony jest na liczne choroby, którymi można zarazić się od innych osób. Nie zawsze są to niebezpieczne epidemie, wystarczy, że na kilka dni utrudnią nasze funkcjonowanie. Najczęściej borykamy się z przeziębieniem, które pojawia się zwłaszcza na przełomie zimyorazi wiosny, gdy wirusy i bakterie budzą się ze snu. Jakie naturalne sposoby zastosować, aby zmniejszyć ryzyko choroby?

Znacznie więcej ludzi usiłuje w kurowaniu niegroźnych chorób tylko w ostateczności kupować lekarstwa. Tak samo jest w momencie przeziębienia, nie musimy zaraz nabywać kosztownych lekarstw, można użyć w walce z chorobą składniki naturalne, dostępne dla każdego. Aby układ immunologiczny funkcjonował prawidłowo, należy spożywać dużo artykułów obfitych w witaminę C. Wbrew pozorom nie będą to jedynie cytrusy, najwięcej owej witaminy można spotkać przecież w żółtej papryce oraz czerwonej porzeczce. Dobrze także w naszej kuchni używać sporo czosnku. Nie tylko będzie on pyszny, jest również naturalnym antybiotykiem.

Jeśli już doszło do zarażenia, dobrze jak najszybciej odpędzić chorobę. Żeby przynieść ulgę przy niedrożnym nosie, można zastosować wdychanie olejków eterycznych, szczególnie mięty. Wystarczy parę kropel wlać do miski z wrzątkiem, przykryć głowę ręcznikiem i inhalować wydobywającą się parę. W skrajnych sytuacjach ulgę przyniesie płukanie nosa wodą z solą – roztwór przyda się również w momencie bólu gardła. Jesienią dobrze zawczasu zrobić zdrowe oraz przepyszne syropy domowej roboty. Wystarczy zmieszać zeszkloną cebulę albo czosnek z dużą dawką soli, następnie zalać wodą i przechowywać w butelce. Jest to idealne rozwiązanie na przeprawę z wirusami.

Współcześnie część z nas, zajętych pracą lub szkołą, nie może pozwolić na to, aby przeziębienie zagnało nas do sypialni na kilka dni. Aby uniknąć choroby lub zmagać się z nią, nie potrzebujemy nabywać drogich lekarstw. Bowiem z ziół, owoców oraz warzyw możemy stworzyć najlepsze lekarstwa.