Dlaczego się umotywować do bitwy z otyłością?


Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz stan ducha ulega pogorszeniu. Dopada nas dół, odrętwienie i niechęć do wielu aktywności życiowych.

Odmawiamy widywania się z przyjaciółmi. Ogarnia nas strach przed tym co pomyślą o nas inni. Musimy więc odchudzić się. Najważniejszym krokiem kierującym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to na przykład nowa bluzka, nowe buty, wyjazd w wyśnione miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze dobre usposobienie, komplement przyjaciół czy zachwyt w oczach obcych ludzi . W jaki sposób więc przygotować się do walki z nadwagą?

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Marzenie Twojej znajomej nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak silną chęć schudnięcia?

2. Zezwalaj sobie na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia powodzenia nigdy nie jest łatwa.

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie w momencie gdy osiągniesz sukces. To pomoże Tobie przeżyć w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za nieduże osiągnięcia. Tylko nie węglowodanami. Kup sobie bilet do opery, wizyta u fryzjera, krawat .

5. Poszukaj znajomego, z którym możesz konkurować. Waszym motywacją będzie, kto prędzej zrzuci konkretną liczbę kilogramów. Rywalizacja często pomaga przetrwać trudne chwile i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy poddasz się, zawsze możesz podjąć swoją drogę jeszcze raz.