Ciekawy weekend we Wrocku


Wrocław jest miastem o bardzo długiej i bogatej historii. W ciągu epok mieścił się w granicach różnych państw, by wreszcie, wraz z zakończeniem drugiej wojny światowej, zostać polskim obszarem. Jest to niezwykle lubiana metropolia turystyczna, wizytowana również przez zagranicznych podróżnych. Co należy zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska?

Początek XX wieku był momentem powstania kilku interesujących budowli modernistycznych w mieście. Wtenczas powstał Most Grunwaldzki, Dom Handlowy Renoma czy gmach sądu na Podwalu. Amatorzy secesyjnych budowli również będą mieli co podziwiać w mieście, przykłady budowli tego nurtu można spotkać na ulicy Kiełbaśniczej czy Rzeźniczej. Wrocław to także interesujące kościoły, pochodzące ze Średniowiecza. Będą to przeważnie ceglane budynki utrzymane w Gotyckiej stylistyce. Podróżni lubiący długie, nastrojowe spacery, musza zobaczyć Ostrów Tumski, najstarszą zachowaną część miejscowości.

pennis vergrößern tabletten

Lecz Wrocław to nie tylko zabytki architektoniczne, także osoby pragnące się dobrze bawić znajdą tam interesujące wrażenia. W usytuowanym blisko Runku Pasażu Niepolda, można znaleźć modne bary oraz dyskoteki, umieszczone jeden na drugim. Także sam Rynek zajmuje wiele punktów gastronomicznych, jednak ceny tam mogą być trochę wyższe. Na każdym etapie Starego Miasta podróżni spotkają interesujące restauracje, oferujące różnorodne potrawy. Stary ratusz miejski jest z kolei siedzibą najstarszej restauracji w tej części Europy – Piwnicy Świdnickiej. 

Osoby podróżujące z potomstwem musza udać się do lokalnego ogrodu zoologicznego. Dzięki inwestycjom sprzed paru lat, miejsce owe jest obecnie bardzo nowoczesne, można podziwiać tam bardzo dużo wszelkich rodzajów zwierząt. Zabawa na cały dzień zapewniona, na terenie ogrodu można zjeść także obiad. 

Wrocław jest zapewne jednym z najmodniejszych miejsc turystycznych w Polsce. Każdego roku odwiedzany jest przez tysiące turystów z kraju i reszty Europy. Nic w tym dziwnego, w końcu ma on do zaoferowania odwiedzającym mnóstwo ciekawej atrakcji.